Kullo Golf tänään


Toimisto

8:00-18:00

Golfautot

Ajo raffeissa

Ajanvaraus

Kenttä

Avoinna
Lähdöt tiiltä 1 (23.9.)

Ravintola

Ma-pe 9:00-18:00
La-su 9:00-17:00
Lounas arkisin 10-15
Lisää tietoa Country House.

Range

Kontakt och öppettider

Adress: Golfvägen 119, 06830 Kalloby

Caddiemaster/Reception:

0600 550 976 (0,78€/min + lna)

International: +358 19 522 0451

caddiemaster@kullogolf.fi

Öppettider:

Reception/Caddiemaster kl. 7:30–19:00.

Restaurangen, måndag–söndag kl. 8:00–19:00.

Under veckosluten är köket öppet i samband med evenemang och separat enligt överenskommelse.

Kullo Klubbrestaurang:

+358 40 827 4496

ravintola@apupalvelutjaanapeltonen.fi

https://www.facebook.com/Country-House-103733454839658

_______

Kullo Golf Oy – personal:

Rauno Pusa, vd

+358 40 822 8229, rauno.pusa@kullogolf.fi

Vesa Veckström, kundchef

+358 400 486 124, vesa.veckstrom@kullogolf.fi

Kim Wahlroos, greenkeeper

+358 41 444 1588, kim.wahlroos@kullogolf.fi

Marko Salonen, servicechef

marko.salonen@kullogolf.fi

_______

Kullo Golf Ab – Styrelse:

Jani Vaskola, ordförande

+358 40 588 5131, jani.vaskola@kullogolf.fi

Övriga medlemmar

Timo Lampen
Harri Paavola
Thomas Stendahl

_______

Kullo Golf rf – Styrelse:

Harri Paavola, ordförande

Senni Kotomaa, kapten

Övriga medlemmar
Minna Halonen
Risto Heinonen
Tiina Kaske
Marko Seppälä
Esa Taavitsainen